تیک تاک

تیک تاک تحریم کاربران ایرانی را برداشت(رفع مشکل بازنشدن Tiktak)

آنچه در این مقاله می‌خوانیم:

تیک تاک اپلیکیشن چینی مشابه اینستاگرام است که امروزه به یکی از پلتفرم‌های محبوب برای به‌اشترک‌گذاری ویدئو تبدیل شده است.

هرچند هنوز نام کشور ایران در بین اسامی که امکان ثبت‌نام با تلفن همراه در این شبکه اجتماعی را دارند، دیده نمی‌شود.

استفاده از اپلیکیشن تیک تاک برای کاربران ایرانی با استفاده از فیلترشکن امکان‌پذیر شده است؛ هرچند هنوز نام کشور ایران در لیست اسامی که امکان ثبت‌نام با تلفن همراه در این شبکه اجتماعی را دارند، دیده نمی‌شود. کاربران می‌توانند بدون ثبت‌نام و یا ثبت‌نام از طریق ایمیل در این اپلیکیشن به تماشای محتواها بپردازند.

تا پیش از این کاربران ایرانی از نسخه مود شده این اپلیکیشن استفاده می‌کردند. همچنین تیک‌تاک با نسخه چینی خود یعنی DouYin، در ایران در دسترس بود؛ اما این نسخه زبان فارسی را پشتیبانی نمی‌کند و تنها به زبان چینی موجود است. بازشدن تحریم‌های تیک تاک حالا آن را در کنار اپلیکیشنی مثل اینستاگرام که در ایران فیلتر است، قرار داده و امکان رشد محتواهای فارسی توسط کاربران در این پلتفرم در آینده نزدیک وجود دارد.

اپلیکیشن تیک‌تاک در ۲۱ مهرماه ۱۳۹۸ به‌صورت یک‌طرفه دسترسی کاربران ایرانی را قطع کرد و در سال‌های بعد هم توسط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فیلتر شد. لذا تا به امروز این اپلیکیشن برای عموم کاربران ایرانی حتی با فیلترشکن نیز در دسترس نبود؛ اما از چند ساعت گذشته به‌نظر می‌رسد امکان اتصال به تیک تاک به‌راحتی وجود دارد.

دانلودتیک تاک

رفع تحریم تیک تاک

ثبت‌نام در تیک تاک

اولین‌باری که برنامه تیک تاک را اجرا می‌کنید، از شما درباره‌ی سبک‌های دلخواهتان سؤال می‌شود. گزینه‌هایی همچون کمدی، سرگرمی، استعداد، زیبایی، حیوانات، آموزشی و چندین مورد دیگر دراختیارتان هستند تا با انتخاب هر‌کدام، علایق خود را به تیک تاک اعلام و ویدئوهایی مرتبط را در برنامه مشاهده کنید. در صفحه بعدی نیز، باید جنسیت خود را برای تیک تاک مشخص کنید. به همین سادگی مراحل اولیه ثبت‌نام تمام می‌شود و وارد برنامه می‌شوید.

نکته بسیار جالب در تیک تاک این است که برای تماشای ویدئوها و استفاده از برخی امکانات، به ثبت‌نام در برنامه نیازی نخواهید داشت. برای مثال، تنها با طی‌کردن مراحل قبل، یعنی مشخص‌کردن علایق و جنسیت خود، وارد برنامه می‌شوید و می‌توانید ویدئوها را تماشا کنید و کامنت‌ها را بخوانید و آی‌دی یا هشتگ جست‌وجو کنید. برای امکانات دیگر همچون ارسال کامنت و لایک‌کردن ویدئوها و فالو‌کردن لازم است که در برنامه ثبت‌نام کنید.

برای انجام ثبت‌نام نهایی، باید روی گزینه Profile در نوار پایین برنامه بزنید و سپس گزینه SignUp را انتخاب کنید. در این مرحله، می‌توانید از چند طریق در برنامه عضو شوید؛ از‌جمله شماره‌تلفن، ایمیل، فیسبوک و جیمیل. بعد از ثبت‌نام، به صفحه پروفایل خود هدایت خواهید شد.

جذب فالوور در تیک تاک

تیک تاک به‌دلیل اثرهای روان‌شناختی منفی در جوامع و برخی محتوای نامناسب که در این اپلیکیشن به‌اشتراک گذاشته می‌شود، با انتقادات فراوانی مواجه شده است. بااین‌حال، برخلاف هشدار دولت‌ها و کارشناسان،‌ امروزه این شبکه‌ی اجتماعی از محبوبیت بسیاری در میان مردم برخوردار است و دیگر نمی‌توان نقش آن را در بازاریابی و مارکتینگ نادیده گرفت. بنابراین، افزایش تعداد فالوور و تعامل با آن‌ها یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران این پلتفرم است. در‌ادامه، برخی از استراتژی‌ها برای جذب و افزایش فالوور در شبکه‌ی اجتماعی تیک تاک را معرفی می‌کنیم:

  • محتوای خلاقانه: تولید محتوای جذاب و خلاقانه به بهتر دیده‌شدنِ شما در تیک‌ تاک کمک می‌کند؛ اما توجه کنید که محتوای تولید‌شده باید با استراتژی‌های شما هم‌راستا باشد و برندینگ شما را به‌طور‌شفاف نشان دهد.
  • هشتگ‌های مناسب: استفاده از هشتگ‌ها کمک می‌کند تا محتوای به‌اشتراک‌گذاشته‌شده هنگام جست‌وجو به‌راحتی پیدا شود؛ به‌همین‌دلیل، توصیه می‌شود ویدئو‌ها را با هشتگ‌های مناسب در کپشن بارگذاری کنید. محدودیت کاراکتری در بخش کپشن تیک تاک ۱۰۰ کاراکتر است و تجربه ثابت کرده که تنها استفاده از ۳ هشتگ مهم و مرتبط با محتوا می‌تواند در بهتر و بیشتر دیده‌شدن ویدئو‌هایتان مؤثر باشد.
  • مشارکت: همکاری با کاربرانِ پرمخاطب (مانند اینفلوئنسر‌ها) و تولید ویدئو‌های مشترک و به‌اشتراک‌گذاری هم‌زمان آن‌ها تعداد مخاطبانتان را افزایش می‌دهد.
  • تبلیغات و کمیپن‌ها: از سال ۲۰۱۹، به‌اشتراک‌گذاری محتوای تبلیغاتی در شبکه‌ی اجتماعی تیک تاک امکان‌پذیر شده است و کاربران می‌توانند به‌کمک این تبلیغات و کمپین‌هایی که به‌درستی تعریف شده باشند، در مدت‌زمان کوتاهی تعداد زیادی فالوور جذب کنند.

تیک تاک محبوب‌ترین اپلیکیشن نسل زد در دنیاست و براساس نمودار سنی و جنسی منتشرشده در سال ۲۰۲۳، بیشترین تعداد کاربران فعال تیک‌تاک در بازه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال هستند که از این تعداد ۲۱.۵ درصد را زنان و ۱۷.۴ درصد را مردان تشکیل می‌دهند. همچنین نمودار تولید محتواکنندگان محبوب در تیک‌تاک نشان می‌دهد ۱۸ تا ۲۴ ساله‌ها با بیش از ۵۰ درصد، این پلتفرم را زمین باز خود می‌دانند.

برای دانلود برنامه تیک تاک میتوانید به گوگل پلی یا آپ استور مراجعه و به سادگی نسخه به روز و اصلی آن را دانلود نمایید.

برای تهیه انواع لوازم جانبی و ساعت هوشمند میتوانید به فروشگاه ما مراجعه و از محصولات دیدن کنید.

بخش Discover

به‌محض وارد‌شدن به این بخش، تیک تاک چند هشتگ تصادفی را به‌همراه نمونه ویدئو آن به شما نمایش خواهد داد؛ اما بخش اصلی Discover به کادر جست‌وجوی بالای صفحه مربوط است که در آن می‌توانید هرچیزی را از‌جمله آیدی و هشتگ و صدا جست‌وجو کنید.

برای مثال با جست‌وجوی هشتگ CAT، می‌توانید پیج‌ها و ویدئوهای مرتبط با گربه‌ها را مشاهده کنید. تیک تاک به‌طور‌خودکار نتیجه‌ی جست‌وجوی شما را در بخش Top نمایش می‌دهد؛ اما در‌صورت تمایل می‌توانید به‌صورت دستی به بخش آی‌دی‌ها، ویدئوها، صداها و هشتگ‌ها نیز مراجعه کنید تا نتایج به‌تفکیک نمایش داده شوند.

بخش Inbox

همانند دیگر بخش‌ها، بخش اینباکس تیک تاک نیز عملکردی مشابه با بخش نوتیفیکیشن‌های اینستاگرام دارد. در این بخش، اطلاعات مختلف درباره‌ی اکانت شما همچون درخواست فالو یا فالور جدید و ریپلای کامنت و لایک‌شدن پست‌های شما نمایش داده خواهند شد. همچنین، از گزینه بالای برنامه می‌توانید نتایج نمایش‌داده‌شده را تفکیک کنید. در گوشه‌ی سمت راست نیز، آیکن موشک وجود دارد که شما را به بخش دایرکت مسیج‌ها منتقل خواهد کرد. تمامی پیام‌هایی که کاربران دیگر برایتان ارسال خواهند کرد، در این بخش به‌نمایش در‌خواهند آمد.

آمریکا با بیش از ۱۲۰ میلیون کاربر، بیشترین تعداد کاربران را در این پلتفرم دارد.آماری از تعداد کاربران ایرانی این اپلیکیشن تا امروز وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب وبلاگ

محصولات شگفت انگیز

خانه
فروشگاه
0 مورد سبد خرید
0 لیست علاقه مندی ها